MÁM ZÁUJEM
  •  

Klimatizácia

Klimatizáciu oceníte najmä v stále teplejších mesiacoch, kedy Vás od tepla neochránia ani hrubé a izolované múry budovy/domu. Navyše dnes klimatizácia už neslúži iba na vychladenie vzduchu, ale aj na zníženie vlhkosti, filtrácie, ohrevu a prípadne aj ionizáciu. Na výber máte bežne niekoľko typov, najčastejšie delených podľa spôsobu umiestnenia klimatizácie:

  • Mobilná klimatizácia – menšie zariadenia, vhodné na prenášanie a použitie vo viacerých miestnostiach. Nie sú efektívne ako nástenné, ale pre použitie na chatu, domácnosti alebo v malej kancelárii postačia. Výhodou je nižšia cena a dobrá dostupnosť, nevýhodou občasné problémy s odvodom kondenzátu a horúceho vzduchu.
  • Nástenné klimatizácie – umiestňujú sa na stenu a pozostávajú z vnútornej a vonkajšej časti – preto sa im niekedy hovorí delené (Split). Sú výkonnejšie ako mobilné klimatizácie a aj šetrnejšie, spoľahlivejšie a tichšie. Na jednu vonkajšiu jednotku je možné napojiť až 5 vnútorných jednotiek – takýmto sa hovorí Multisplit. Podobná charakteristika s iným umiestnením platí aj pre podstropné, parapetné alebo kazetové klimatizácie.
  • Okenné klimatizácie – ide o klimatizácie, ktoré sú zasadené do steny, resp. okna. Časť je na vonkajšej strane, časť na vnútornej a funguje podobne ako nástenná klimatizácia, len jej vonkajšia a vnútorná časť splýva v jedno zariadenie. Znamená to však o niečo vyššiu hlučnosť.
Klimatizácia Klimatizácia